Andome BLOG

Son Yazılar
Responsive Web Tasarım Nedir? Neden Gereklidir?

Responsive Web Tasarım Nedir? Neden Gereklidir?

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım, bir diğer adıyla mobil cihazlara duyarlı web tasarım anlamına da gelmektedir. Mobil kullanımının bu denli arttığı bir dönemde hiç kuşku yok ki mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Responsive tasarım aslında mobil cihazların ekranları için içeriklerin büyük, küçük ya da daha yakın bir şekilde düzenlenmesi işlemidir. Responsive kelimesi 2010 yılında hayatımıza girmiş olup gün geçtikçe de önemi artmaktadır.

Responsive uyumlu olmayan bir web sitesinde bulunan içerikler, siteye mobilden giriş yapıldığında ziyaretçiler siteyi istedikleri şekilde görüntülemekte ve yazıları okumakta zorluk çekebilirler. Aynı zamanda sitede bulunan menüler de mobil uyumlu olmadığından gitmek istedikleri sayfaya da ulaşamayabilirler.

Responsive Web Tasarım

Responsive sitelerde, resimler ekran tam oturacak şekilde düzenlenir, içerikte bulunan yazılar alt alta gelecek şekilde sıralanır ve böylece kullanıcılara sitede daha iyi bir sörf imkanı sağlanmış olur.

          Eğer arama motorlarında da iyi bir sıralama elde etmek istenirse responsive web tasarım da göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Çünkü arama motorları Responsive siteleri ciddi şekilde desteklemektedir.

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine gelmiş durumdadır ve daha da artması beklenmektedir. Bu yüzden responsive özellikli web sitelerde ciddi bir artış beklenmektedir.

Yazar:

İçerik editörlerimiz sizler için çalışıyor! Sektöre dair ipuçları ve en güncel haberlerle sizlerleyiz. Daha fazlası için bizi takipte kalın.