Andome BLOG

Son Yazılar
GOOGLE DISCOVERY NASIL KULLANILIR?

GOOGLE DISCOVERY NASIL KULLANILIR?

Google Discovery, Google’ın içerik üreticilerinin organik bir trafik elde edebilmesi için kullanıcıların arama sonuçlarına göre karşılarına resim ya da video şeklinde çıkartılmasıdır. Google Discovery (keşfet) doğru ve verimli bir şekilde kullanabildiğinizde seo optimizasyonunda çok önemli bir yere sahip olan organik trafik hacminizi büyütme şansını yakalamış olursunuz. Siz de arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkak istiyorsanız Google Discovery kesinlikle kullanmalısınız.

GOOGLE DİSCOVERY NEDİR?

            Google Discovery, aslında yapay zeka temelli bir programdır. Bu program, kullanıcıların arama sonuçlarını analiz ederek, sonuçlara göre insanların daha çok ilgi duyduğu beğendiği görselleri ya da videoları karşılarına çıkarmaktadır. Google Discovery yakın bir zaman öncesine kadar Feed adı ile kullanılıyordu. Google Feed aktif hayatı boyunca 800 milyon kişiden fazlaya alakalı içerikler sunmuştur. Bu başarısından dolayı Google Feed adını değiştirerek Discovery adı ile devam etmektedir.

GOOGLE DİSCOVERY NASIL KULLANILIR?

Google Discover’ da yer alabilmek için bazı huşuları yerine getirmek lazım. Bunların en başında kaliteli ve insanların ilgisini çekebilecek içerikler oluşturmak geliyor. Ardından yine Google’ın yaptığı bir araştırmaya göre discover kullanan kullanıcıların daha çok mobil cihazlarından kullandıkları sonucuna varmıştır. Bu yüzden içeriklerin de mobil uyumlu bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca içeriklerinizin kesinlikle şiddet içermeyen resim ya da videolardan oluşması gerekmektedir.

Yazar:

İçerik editörlerimiz sizler için çalışıyor! Sektöre dair ipuçları ve en güncel haberlerle sizlerleyiz. Daha fazlası için bizi takipte kalın.