Andome BLOG

Son Yazılar
WEB SİTE BAKIMI

WEB SİTE BAKIMI

Web sitesi, firmanızın ya da kendinizin dijital dünyadaki yüzünüzdür. İnternetteki arama hacimlerinin bu denli arttığı dönemde bir web sitesine sahip olmak kadar, o web sitesinin bakımlı bir şekilde kullanmak da bir o kadar önemlidir. Bir web sitesinin düzgün ve istenen şekilde çalışmaması durumunda hem müşteri kaybı yaşayabilirsiniz hem de arama motorları tarafından bu durum pek hoş karşılanmayabilir.

Mesela bir e ticaret sitesi açısından bakacak olursak, sitenin düzgün bir şekilde çalışmaması durumunda hem Google sizin sitenizi önermemeye başlayacaktır, hem de sitenize alışveriş için gelen müşterilerinizin kötü bir deneyim yaşamasına sebep olacaktır.

Her şeyden önce, web sitesine bakım yapmak güvenlik açısından hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü teknoloji sürekli olarak gelişmekte ve sunucu tarafında yeni versiyonlar yayınlanmaktadır ve bu güncellemeler sizin sitenizde etkin olarak uygulanmalıdır. Aksi takdirde bilgisayar korsanları eski yazılımlardaki açıkları kullanarak sitenizdeki bilgileri ele geçirebilmektedir.

Site bakımı, site hızı açısından da çok önemlidir. Siteniz ne kadar hızlı olursa hem kullanıcı en iyi deneyimi yaşayabilir, hem de arama motorları site hızının yüksek olması ile birlikte sizin sitenizi daha üst sıralara çıkartarak böylece görünürlüğünü de arttırabilmektedir.

Eğer siz de bir web sitesine sahipseniz ancak performansından memnun değilseniz, hemen bizimle İletişim bölümümüzde bulunan adreslerimiz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yazar:

İçerik editörlerimiz sizler için çalışıyor! Sektöre dair ipuçları ve en güncel haberlerle sizlerleyiz. Daha fazlası için bizi takipte kalın.